Apple yeni aksesuarları için tarih verdi!

Apple’ın geçen haftaki yıllık sonbahar etkinliği, iPhone 15 serisi ve Apple Watch Serisi 9’un tanıtımına sahne oldu. Cupertino merkezli teknoloji devi, son nesil amiral gemisi akıllı telefonlarında eski nesil Lightning portundan USB-C portuna geçiş yaptı. Şimdi, tanınmış teknoloji analisti Mark Gurman, haftalık Power On bülteninde yeni gelişmelerle geri döndü. Ona göre, Apple’ın 2023 ürün yelpazesi, USB-C entegrasyonunun gelecek yıl daha büyük yeniliklerle gelene kadar geçici bir çözüm olarak görünüyor.

Gurman, Magic Mouse, Magic Trackpad ve Magic Keyboard’ın bir USB-C portu alacağını ve bunların gelecek ay iMac ile birlikte piyasaya sürüleceğini açıklıyor. USB-C şarj kutusuyla standart AirPods’un 2024 yılında bekleniyor. Şirket, zaten ikinci nesil AirPods Pro’yu USB-C ile tanıttı.

Apple yeni aksesuarları için tarih verdi!

Magic aksesuarlarının ötesinde, Gurman, AirPods Max’in de USB-C portunu benimseyeceğini tahmin ediyor, ancak kulak üstü kulaklıkların tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Analist ayrıca MagSafe Battery Pack ve MagSafe Duo Charger’ın USB-C şarj portlarıyla geri döneceğini öngörüyor.

iPhone 15 serisinin USB-C’yi aldıktan sonra Apple’ın tüm ürün yelpazesini bu bağlantı portuna doğru geçiş yapmaya devam ettiği görünüyor.

Rapor ayrıca, 2024 veya 2025’te tanıtılması beklenen 10. yıl dönümü Apple Watch olan Watch Serisi X‘in gelmesini öngörüyor. Bu yeni modelin tansiyon ölçer ve yapay zeka destekli sağlık koçluğu hizmeti sunması bekleniyor. Gurman ayrıca önümüzdeki yılın, OLED ekranlı ve geliştirilmiş aksesuarlarla tasarlanmış bir iPad Pro, 3nm M3 işlemci, iPhone 16’da daha büyük bir ekran ve Apple GPT’nin gelmesine tanık olacağını tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x