Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Uzman Görüşleri: Neler Bekleniyor?

Önde gelen kripto para analistleri Bitcoin, Solana ve Cardano için farklı görüşler dile getiriyor. Ali Martinez Bitcoin’in konsolide olduğunu, Solana’da potansiyel bir yükseliş olduğunu ve Cardano’da ise temkinli olunması gerektiğini savunuyor. Cane Island Yatırım Direktörü Timothy Peterson ise Bitcoin fiyatındaki artışı Metcalfe yasası ile açıklıyor. Michaël van de Poppe ise Bitcoin’in Euro’ya karşı bir sığınak olduğunu söylüyor. Üstelik 2024’ün ikinci yarısında altcoin’lerde momentum potansiyeli olduğunu söylüyor.

Bitcoin konsolide oluyor, ADA ve SOL ne durumda?

Öncelikle Ali Martinez, Bitcoin’in 51.000 ile 52.500 dolar aralığında konsolide olduğunu ve bilgiler arasında güçlü bir elde tutma özelliği olduğunu belirtiyor. Martinez, Solana’da ise TD Sıralı göstergenin bir boğa sinyali verdiğini ve bunun potansiyel bir yükselişe işaret ettiğini söylüyor. Öte yandan Martinez, Cardano konusunda temkinli olduğunu ve TD Sequential göstergesinin Cardano’nun 3 günlük grafiğinde bir ayı sinyalini gösterdiğini ifade ediyor.

Metcalfe yasasına göre Bitcoin: 150 bin ila 200 bin doları görecek miyiz?

Diğer yandan Cane Island Yatırım Direktörü Timothy Peterson, Bitcoin fiyatındaki son artış Metcalfe yasası ile açıklıyor. Peterson’a göre ETF’lerin varlıkları sadece bir ay içinde %15’lik bir artış gösterdi ve bu artışın teorik olarak %28’lik bir fiyat değişikliğine yol açması gerektiğini savunuyor. Peterson, ETF’lerin ayda %7’lik bir yeni kullanıcı hesabını desteklemesi durumunda Aralık ayına kadar fiyat değişiminin %300 olabileceğini ve potansiyel olarak 150.000 ile 200.000 arasında bir Bitcoin fiyatına yol açabileceğini söylüyor.

Van de Poppe: Altcoinler için yüksek potansiyel var

Kriptokoin.com olarak analizlerine yer verdiğimiz kripto para analisti Michaël van de Poppe, Avrupa Merkez Bankası’nın Bitcoin’in başarısız olduğunu iddia eden makalesinden bahsetti. Bu açıklamaların kurumun BTC’ye karşı korkusundan kaynaklandığını söylüyor. Van de Poppe, Euro’nun 24 yıllık tarihi boyunca alım gücünü %30 kaybettiğini ve insanların Euro’dan kaçıp Bitcoin’e sığındığını iddia ediyor.

Analist, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto paraların toplam piyasadaki mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50 daha düşük olduğunu ve mevcut momentum potansiyelinin olduğunu söylüyor. Van de Poppe, 2024’ün ikinci bölümünde altcoin’lerde bu potansiyelin gerçekleşebileceğini sürdürüyor.

Sonuç olarak analistler Bitcoin, Solana ve Cardano için farklı görüşler dile getiriyor. Bitcoin’in konsolide olduğu, Solana’da potansiyel bir yükseliş olduğu ve Cardano’da ise temkinli olunması gerektiği belirtiliyor. Metcalfe yasasına göre Bitcoin fiyatının Aralık ayına kadar 200.000’e kadar sürülüyor. Ayrıca Bitcoin’in Euro’ya karşı bir sığınağı olduğu ve 2024’ün ikinci bölümünde altcoin’lerde momentum potansiyeli ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x