Uşak’ı karıştıran kahvaltı günleri: Belediye sosyal tesisleri AKP binasına döndü

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın, belediyeye ait sosyal tesislerde her sabah AKP üyelerine kahvaltı düzenlemesine Zafer Partisi Uşak İl Başkanı Hakan Savaş tepki gösterdi. Zafer Partisi Uşak İl Başkanı Hakan Savaş şöyle konuştu:

“Arkamda gördüğünüz bu tesisler, Uşak Belediyesi’nin bu milletin parasıyla yapılmıştır. Tesisimiz yapılırken inşaatının parasını milletimiz ödemiştir. Demirbaşının parasını milletimiz ödemiştir. İçerideki bugün garsonundan işçisine kadar milletimiz ödemektedir. İçeride tüm yenilen içilenleri her şeyi milletimiz ödemektedir. Son dönemde Mehmet Çakın işi izanından çıkarmıştır, belediye sosyal tesislerini AK Parti İl binası haline getirmiştir. Geçtiğimiz yıllarda Ramazan programları gerçekleştiren AK Parti, Belediye ve Milletin paraları ile 30 gün boyunca sahur ve iftar yemekleri verdi. Bugün ise her gün seçim çalışması öncesinde 300-400 kişiye kahvaltı düzenliyor. Oturan vatandaşları, birazdan AK Partinin kahvaltısı düzenlenecek diyerek dışarı çıkartıyor, yeni gelen vatandaşları içeri dahi almıyorlar.

“SİYASİ PARTİLER KANUNU AÇIKTIR, BÖYLE BİR HAKKI YOKTUR”

Mehmet Çakın’a bu durum sorulduğunda, belediye başkanı şöyle diyor: “Belediye başkanının bu tip çalışmalara hakkının olduğunu” iddia ediyor. Bugün Mehmet Çakın’a tavsiyemiz şu olur: “Ağalık, milletin parasıyla, olmaz. Ağalık cebinizden olur. Diğer siyasi partiler kendi bütçe ve imkanlarıyla bu organizasyonlarını gerçekleştiriyor, sizde kendi imkanlarınız ve bütçeniz ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.”

‘Aldığım yem pahalı verdiğim süt ucuz’ diyen süt üreticisi: Yem satıcısına 10 bin lira borçlu kaldımGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x